Z GÓRY WIDAĆ TYLKO NIC
Strawiński dobiega czterdziestki. To kobieciarz zmęczony życiem, przepojony alkoholem i cierpiący na bezsenność. Do tego leń i lawirant – zmora każdego pracodawcy. Przed zwolnieniem chroni go rzadka umiejętność. Ma dar snucia takich historii, że nawet prezes firmy rozwścieczony na niego wytraca impet i pozwala się uwieść niezwykłym opowieściom. Cechuje je sarkazm, mocny język i obrazowość – a to wszystko ubrane jest w szaty baśni. Baśni dla dorosłych – realnych i współczesnych, nieunikających tabu, odsłaniających ludzkie słabości, uniwersalne prawdy i siłę namiętności.
WNĘTRZA WYPALONE LODEM
– Przepraszam, o czym jest ta książka?
– O kobietach.
– Tylko o kobietach?
– No i o zimie.
– Ktoś napisał książkę o kobietach i zimie?
– Tak.
– To chyba trochę nudne.
– Zależy od kobiet. No i od zimy.
Druga książka Arka Borowika, w której w rolę narratora wciela się czterdziestoletni Strawiński – singiel, leniwy pracownik korporacji, niegardzący alkoholem i przelotnymi romansami. Tym razem jest pogrążony w depresji z powodu wieku. Umiejętność lawirowania i opowiadania niezwykłych historii pozwala mu tak oszołomić prezesa firmy, że ten kolejny raz daje się uwieść pasjonującym opowieściom i znów nie wyrzuca z pracy Strawińskiego. W tym tomie Arek Borowik, za pośrednictwem Strawińskiego, prowokuje swojego przełożonego oraz czytelników do stawiania pytań o granice moralne w obliczu pragnień, żądz i miłości. Jak daleko jesteśmy w stanie je przesunąć i co potrafimy poświęcić, aby osiągnąć cel?
BŁAZEN W STROJU KLAUNA
Trzecia, ostatnia część cyklu „Mocna Rzecz o Namiętnościach”. Arek Borowik kolejny już raz – po mistrzowsku – serwuje nam intrygujące opowieści wbijające w fotel. W tej części na pierwszy plan wysuwają się obsesyjny pęd do sławy, chciwość, ślepa zemsta, przyjaźń i lojalność. Błazen w stroju klauna wnikliwie obserwuje szaleństwo, do którego się doprowadzamy, często niepostrzeżenie. Jego gorzki chichot słychać nad wszystkimi historiami. Są niebanalne oraz ponadczasowe. Powstały z inspiracji znanymi baśniami i przekazują uniwersalne prawdy na temat życia i podstawowych wartości. Znany już nam bohater, Strawiński, poszukuje sensu życia. Zauważa, że wpadł w szpony konsumpcjonizmu, od którego pragnie się wyzwolić. Jednocześnie, uwodząc historiami, nie pozwala nam uwolnić się spod władzy prozy Arka Borowika.
Zobacz także
Arek Borowik
Arek Borowik
Arek Borowik
Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.