Wampiry z Lake Falls

Malownicze miasteczko Lake Falls skrywa przed światem swoje mroczne tajemnice. Vic wraz z córeczką osiedlając się w nim nie spodziewała się tego, jaki wpływ wywrą na nią jego mieszkańcy. Kiedy okazuje się, że jej córeczka śmiertelnie zachorowała Vic podejmuje wyzwanie stworzenia lekarstwa, eliksiru z krwi nieśmiertelnego Obcego. Jedna decyzja stała się kamykiem, który poruszył lawinę wydarzeń.
Artur K. Dormann napisał historię powstania wampirów na nowo, nie nawiązując do poprzednio pojawiających się wątków w literaturze. A jak przyjęli to czytelnicy? Sami zobaczcie :)

Zauroczyła mnie tutaj nie tyle warstwa fabularna, ile opisy. Autor odkurzył nieco zapomnianą w dzisiejszej literaturze sztukę tworzenia plastycznych obrazów, tam, gdzie „szybko i jeszcze szybciej” staje się niemal obowiązującą normą, Artur Dormann zatrzymuje akcję, zwalnia i pokazuje nam „malowane” słowami pejzaże. Pełne melancholii, prawie poetyckie–wręcz kontemplacyjne- wydają się niedzisiejsze, jakby żywcem przeniesione z XIX wiecznej literatury.
Janina Skop, Lubimy czytać

Panie Arturze to nie może być ostateczne zakończenie historii z Lake Falls. Nie potrafię rozstać się z tymi bohaterami. Cały cykl jest bardzo oryginalny i niepowtarzalny – to historia jedyna w swoim rodzaju. Nie ma tutaj naśladowań czy zaczerpnięć ze Zmierzchu czy innych książek o wampirach. Jest to najlepsza seria jaką przeczytałam w ostatnim czasie. Wyraziści bohaterowie i fascynująca akcja, czyli to co w powieściach najlepsze znajdziecie właśnie tutaj.
Zaczytanapatka, Lubimy czytać

Pakiet książek Artura K. Dormanna: “Co zdarzyło się w Lake Falls”, “Ucieczka z Lake Falls” i “Droga do Lake Falls” można kupić TUTAJ!

Dodaj komentarz