Mózg nastolatka – wywiad z dr. Markiem Kaczmarzykiem

marek_kaczmarzyk

21 maja odbyło się w Słupsku spotkanie z doktorem Markiem Kaczmarzykiem pt.: „Jeśli chcemy zrozumieć dziecko (ucznia), musimy zrozumieć jego wyjątkowość”. Organizowane przez Wydawnictwo Dobra Literatura, we współpracy ze słupskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, otwierało cykl wykładów i rozmów z cenionymi ekspertami w ramach programu „Nadmorskie Inspiracje. Rodzice i nauczyciele sprzymierzeńcami”.

Owocem  wizyty Marka Kaczmarzyka jest bardzo ciekawy wywiad przeprowadzony przez blog Zmianymamy. Dotyczy on zmian jakie zachodzą u nastolatków wraz z procesem dojrzewania:

Neuronauki mogą dać dużo ulgi rodzicom, którzy zderzają się z tym, że nagle zamiast swojego dziecka w ich w domu pojawia się kosmita.

W neurobiologii są odpowiedzi na pytania które nas nurtują, męczą i przeszkadzają. Nastolatek jest tego bardzo dobrym przykładem. Gdy nasze dzieci mają 11-12 lat, zamieniają się w kosmitów. Wszyscy rodzice wiedzą, co się dzieje, gdy ten potwór, kosmita nagle zaczyna nam chodzić po domu i jak bardzo chcemy, żeby on na powrót zmienił się w nasze dziecko. A on zmienić się nie chce, nie może i wydaje nam się, że to jest kwestia jego krnąbrności, a tak naprawdę neurobiologia rozwojowa podpowiada nam, że to nie jest żadna krnąbrność, bunt czy niechęć tylko to jest etap rozwojowy.

Cały wywiad można przeczytać TUTAJ.

 

Promocja!
36.90 29.00
Promocja!

Dobra Literatura

Neuroedukacja

39.90 31.90
Promocja!

Dla rodziców

Cyberchoroby

44.90 31.90

Dodaj komentarz