Pierwsze jesienne premiery!

Czas biegnie nieubłaganie, a wakacje zbliżają się ku końcowi. Jesień powoli pojawia się na horyzoncie i niesie ze sobą sporo książkowych nowości. Z wielką przyjemnością uchylimy rąbka tajemnicy i zdradzimy Wam pierwsze tytuły, które jesienią zagoszczą w naszej księgarni.

Już 19 października swoją premierę będzie miała książka „Dziewczyna z czerwonym warkoczem”. Jest to kolejny tytuł autorstwa Krystyny Bartłomiejczyk, wydana nakłady Wydawnictwa Prozami. Na pewno są Wam znane wcześniejsze powieści autorki, takie jak: „Obietnica Klary”, „Zawierucha w wielkim mieście”, bądź „Sama tego chciałaś, Zuzanno” (książki do kupienia osobno, bądź w promocyjnym pakiecie –KLIK).

Dziewczyna z czerwonym warkoczem
Krystyna Bartłomiejczyk

Kopciuszek czy femme fatale? Jaką tajemnicę skrywa dziewczyna z czerwonym warkoczem?

Kiedy farmaceutka Janka Sokół otwiera stary kufer, należący niegdyś do jej prababki Marcjanny – nie wie jeszcze, że zapoczątkuje tym serię niezwykłych zdarzeń. Nagle, tej twardo stąpającej po ziemi dziewczynie, przyjdzie zmierzyć się z niewyjaśnionymi zjawiskami, z nowo poznanymi ludźmi, ale przede wszystkim z samą sobą. To, co jeszcze wczoraj było pewne, dziś dla Janki już takie nie jest… Niełatwo jest dociec prawdy, gdy rodzina ukrywa sekrety. Trudno też ocenić, kto naprawdę kocha, a kto tylko wykorzystuje dla własnych celów.

Kolejny tytuł to premiera przygotowana przez Wydawnictwo Dobra Literatura. Manfred Spitzer, autor bestsellerowej „Cyfrowej demencji” powraca z książką poruszającą ważne, kontrowersyjne i często niewygodne tematy. „Epidemia smartfonów. Czy jest zagrożeniem dla zdrowia, edukacji i społeczeństwa?” ukaże się w naszej księgarni już 10 listopada.

Epidemia smartfonów. Czy jest zagrożeniem dla zdrowia, edukacji i społeczeństwa?
Manfred Spitzer

W ciągu minionej dekady smartfon istotnie zmienił życie około czterech miliardów ludzi. Wielu dostrzega pozytywne strony tej zmiany, nieliczni zastanawiają się nad jej negatywnym wpływem na nasze myślenie, odczuwanie i działanie oraz na zdrowie.

Przez ostatnie dziesięć lat smartfon podbijał świat w oszałamiającym tempie, zmieniając codzienność około czterech miliardów użytkowników w stopniu, w jakim nie udało się to dotąd żadnej technicznej nowince. Towarzyszy nam od rana do wieczora, w pracy i w życiu prywatnym – wygląda na to, że bez smartfona ani rusz. Zdrowotne skutki zjawiska są już tematem przemyśleń inwestorów i przedsiębiorców. Szef Apple rekomenduje, by nie używać smartfonów w szkołach, a francuski prezydent wprowadza wręcz całkowity zakaz korzystania z nich w placówkach edukacyjnych. W Korei Południowej już od lat istnieje prawo chroniące młodzież przed najgorszymi skutkami używania telefonów komórkowych.

Najwyższy czas przyjrzeć się faktom.

 

To tylko część z nadchodzących jesiennych premier! Za jakiś czas zdradzimy kolejne nowości.