Jesienne premiery cz. 2

Jesienne premiery

Dzisiaj chcemy przedstawić Wam kolejną porcję jesiennych zapowiedzi. Wiecie już, że 19 października swoją premierę będzie miała książka „Dziewczyna z czerwonym warkoczem” autorstwa Krystyny Bartłomiejczyk. Kolejnym tytułem, który pojawi się w księgarniach 10 listopada jest  „Epidemia smartfonów. Czy jest zagrożeniem dla zdrowia, edukacji i społeczeństwa?”. Jest to książka Manfreda Spitzera, autora bestsellerowej „Cyfrowej demencji”. Jakby emocji nie było mało, tego samego dnia pojawią się jeszcze dwie premiery… Pierwsza z nich to powieść kryminalna!

629 kości

629 kości
M.M. Perr

Grupa maturzystów gubi szlak w czasie zamieci śnieżnej w Bieszczadach. Szukając schronienia w stojącej na uboczu chacie, dokonują makabrycznego odkrycia. W jednym z pomieszczeń znajdują trzydzieści drewnianych skrzynek, a w nich setki kości oraz zeszyty, w których opisano ostatnie tygodnie życia każdej z ofiar.

Sprawę prowadzi podkomisarz Robert Lew. Śledztwo okazuje się jednak trudniejsze, niż się tego spodziewał. Wiek niektórych kości oraz substancje chemiczne, którymi zostały potraktowane, utrudniają ich zbadanie. Problemem staje się również ustalenie tożsamości ofiar. Śledczy nie są w stanie powiązać znalezionych szczątków z żadną otwartą sprawą. Wszystko wskazuje na to, że morderca dokonywał przez parędziesiąt lat zbrodni, których nikt nie zauważył…
Sprawa wzbudza powszechne oburzenie społeczne i doprowadza do masowych protestów. Od jej rozwiązania zaczynają zależeć posady wielu ważnych osób, zarówno w Policji jak i w Rządzie oraz Prokuraturze.
Dokąd zaprowadzą ślady? Czy uda się znaleźć sprawcę, gdy presja jest tak duża?
 
 
Pośród jesiennych premier, znajdzie się również tytuł dla młodszych czytelników. I tutaj niespodzianka… Znana wszystkim autorka bestsellerowych powieści obyczajowych – Aleksandra Tyl, postanowiła spróbować swoich sił w literaturze dziecięcej. Tym sposobem 10 listopada w księgarniach, nakładem wydawnictwa Lemoniada pojawi się pierwsza część serii „Leo! Znowu Ty? Niecny plan”.
 
Leo! Znowu ty?

Aleksandra Tyl

Leo ma 11 lat i nie przepada za szkołą. Lekcje są przecież taaaakie nudne i ciągle trzeba się uczyć. Na szczęście bywają też świetne dni, zwłaszcza gdy uda się z kolegami opracować jakiś niecny plan… 

Jest jednak pewien problem. NAUCZYCIELE. Nie rozumieją, że istnieją na świecie sprawy NAPRAWDĘ ważne. O wiele ważniejsze niż lekcje. Jak choćby kisiel, który po zamarznięciu potrafi świetnie udawać mydło. Albo zawody w podrzucaniu hula hop. Albo opracowanie tajnego systemu porozumiewania się na klasówkach. To wszystko wymaga strategii i długich rozmów. NO PRZECIEŻ!

Jest także drugi problem. Jeszcze gorszy niż nauczyciele! MŁODSZA SIOSTRA, która chodzi do tej samej szkoły. Okropność! Nic się przed nią nie ukryje. Zawsze wyśledzi, co Leo i jego paczka przeskrobali i próbuje to potem wykorzystać. Okazuje się, że ta sprytna 8-latka realizuje z koleżankami własny niecny plan…
UWAGA! Nie czytaj tej książki w szkole, by nie parsknąć na lekcji głośnym śmiechem!

 

Jak widzicie jest na co czekać! Trzeba się tylko uzbroić w cierpliwość. :)