„Pociąg do literatury. II Herling-Grudziński Festiwal” – II edycja już na początku września!

Pociąg do literatury

We wrześniu (w dniach 3-4.09) odbędzie się festiwal „Pociąg do literatury. II Herling-Grudziński Festiwal” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Kielcach, Ośrodek Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej oraz Muzeum Zabawek i Zabawy w Kielcach. Ideą przyświecającą Festiwalowi jest promocja czytelnictwa, wartościowej literatury, rozwijanie wiedzy na temat regionu świętokrzyskiego, ale także rozwój osobisty oraz twórcze spędzanie wolnego czasu.
Na pasjonatów literackich w każdym wieku, czekać będzie mnóstwo atrakcji: spotkania z pisarzami, warsztaty, kiermasze książek, debaty, konkursy, projekcje filmów oraz wiele innych. W tym roku wszystkie spotkania autorskie będą miały miejsce na Placu Artystów przy głównej ulicy Sienkiewicza (w sąsiedztwie stoisk wystawców).

Gorąco zachęcamy do udziału w festiwalu szczególnie, że jednym z pisarzy, którzy potwierdzili już swoją obecność jest Grzegorz Kozera. Autor takich powieści jak: „Biały kafka”„Berlin, późne lato” bądź „Co zdarzyło się w Hotelu Gold”.