edukujemy i pomagamy

Drogi Czytelniku!

Literatura Inspiruje wspiera Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, a w szczególności 116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży. Jego konsultanci co 2 minuty odbierają telefon od dziecka (w 2020 roku było to 61 625 połączeń), które jest w kryzysie i potrzebuje pomocy. Co roku interweniują ok. 500 razy razem z policją i pogotowiem, gdy życie lub zdrowie dziecka jest zagrożone. Dla wielu z nich jest to jedyna szansa na uzyskanie profesjonalnej pomocy. Wierzymy, że wybrany przez nas cel społeczny, który uważamy za niezwykle ważny, będzie i Tobie bliski.

Na naszej stronie znajdziesz dodatkowo następujące zakładki:
– dla rodziców
– materiały edukacyjne
Znajdują się w nich przydatne artykuły wraz z przekierowaniami oraz bezpłatne materiały edukacyjne, przygotowane przez specjalistów współpracujących z FDDS.

Ponadto od każdej zakupionej książki z kategorii „Popularnonaukowe”, przekazujemy złotówkę na pomoc dzieciom, które korzystają ze wsparcia 116 111 – telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży, prowadzonego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.

Razem możemy więcej!
Dziewczyny z Literatura Inspiruje


Jeżeli chcesz wesprzeć FDDS w inny sposób zapraszamy na stronę fundacji: KLIKNIJ TUTAJ

Pamiętaj te numery:

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

116 111 – telefon zaufania dla dzieci i młodzieży udziela wsparcia dzieciom i młodzieży do 18 r.ż. Telefon jest anonimowy i bezpłatny, działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dzieci mogą porozmawiać z nami o wszystkim. Rozmawiamy z nimi o przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami, rodzeństwem czy problemach w szkole, o emocjach, których doświadczają. Gdy czują się dyskryminowane, kiedy doświadczają przemocy lub są jej świadkiem.
Główne działania: wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży: telefoniczne i mailowe, interwencje ratujące zdrowie lub życie.

Więcej informacji i kontakt online przez stronę www.116111.pl

Telefon dla Rodziców i Nauczycieli 800 100 100

W 800 100 100 udzielamy wsparcia i informacji rodzicom i nauczycielom w zakresie przeciwdziałania i pomocy dzieciom przeżywającym kłopoty i trudności wynikające z problemów i zachowań ryzykownych takich jak: agresja i przemoc w szkole, cyberprzemoc i zagrożenia związane z nowymi technologiami, wykorzystywanie seksualne, kontakt z substancjami psychoaktywnymi, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze, zaburzenia odżywiania.

Główne działania: pomoc telefoniczna i online psychologiczna, terapeutyczna i prawna dla rodziców i nauczycieli

Czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-15.00.

Więcej informacji i kontakt online przez stronę www.800100100.pl