Co się dzieje w mózgu nastolatka? – wywiad z dr Markiem Kaczmarzykiem na blogu Zmiany Mamy

Marek Kaczmarzyk

Dr Marek Kaczmarzyk jest znanym specjalistom w dziedzinie neurobiologi. Jego książka “Szkoła neuronów. O nastolatkach, kompromisach i wychowaniu”, cieszy się ogromną popularnością wśród rodziców i nauczycieli.

Kilka dni temu na blogu “Zmiany Mamy” pojawił się wywiad z doktorem, który przybliża wielką tajemnicę, jaką dla niejednego rodzica i opiekuna jest zachowanie nastolatka.

W neurobiologii są odpowiedzi na pytania które nas nurtują, męczą i przeszkadzają. Nastolatek jest tego bardzo dobrym przykładem. Gdy nasze dzieci mają 11-12 lat, zamieniają się w kosmitów. Wszyscy rodzice wiedzą, co się dzieje, gdy ten potwór, kosmita nagle zaczyna nam chodzić po domu i jak bardzo chcemy, żeby on na powrót zmienił się w nasze dziecko. A on zmienić się nie chce, nie może i wydaje nam się, że to jest kwestia jego krnąbrności, a tak naprawdę neurobiologia rozwojowa podpowiada nam, że to nie jest żadna krnąbrność, bunt czy niechęć tylko to jest etap rozwojowy.

Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu z dr Kaczmarzykiem – KLIKNIJ TUTAJ! Natomiast dla tych, którzy chcą zapoznać się z jego publikacjami zapraszamy do naszej księgarni – SPRAWDŹ!